fbpx

Aromaterapie v porodnické praxi

Aromaterapie v porodnické praxi

Věděla jste, že

aromaterapie je hojně využívanou doplňkovou metodou v péči o těhotné ženy a při porodu v zahraničí již přes 40 let?

Pracujete s těhotnými ženami a chtěla byste ji umět také efektivně používat?
Nejste si jistá výběrem vhodného oleje a bezpečného ředění?
K podpoře porodních stahů se používá šalvěj. Ale víte jaká? A jak je to s levandulí? V obchodě potkáte 5 lahviček, ale která je ta pravá?
Četla jste na webu informaci, kterou vzápětí jiný web úplně vyvracel? Co je tedy pravda?
Ráda byste se uměla orientovat v tom, jaké éterické oleje a pro jaké situace si vybrat a to vše bezpečně pro vás i vaši klientku?

V našem kurzu vás naučíme bezpečně a efektivně používat éterické oleje a hydroláty v těhotenství. Nabídneme Vám obsáhlé a moderní informace o aromaterapii. Kurz je postaven na dostupných vědeckých výzkumech a praxi lektorek. Zároveň si vše vyzkoušíte tak, aby teoretické znalosti mohly být ihned aplikovány bezpečně do vaší praxe. Budeme míchat, čichat, taky trochu ochutnávat, masírovat, diskutovat, pracovat s konkrétními příklady.

Kurz maximálně překonal moje očekávání. Tolik informací! Mám velkou chuť studovat dále. Vše bylo předáno poutavou formou, oceňuji zahraniční studie a zdroje.

Proč právě tento kurz?

Protože právě tento kurz vás naučí orientovat se v tom, jaké éterické oleje a pro jaké situace si vybrat, a to vše bezpečně pro vás i vaši klientku.
Je prostě takto koncipovaný a nabitý jedinečnými informacemi.
Aromaterapie je příjemná, jemná, ale i účinná metoda, velmi vhodná právě pro tak citlivé období, jako je těhotenství, porod a péče o dítě. Poslední dobou je více oblíbenější i v České republice. Vnímáme vzrůstající vůli ji zapojovat do praxe porodních asistentek a osob pečujících o těhotné ženy, a to i v porodnicích.
Současně se potkáváme s nejistotou v používání éterických olejů, s mylnými informacemi, které naše klientky (i těhotné či po porodu) a porodní asistentky získávají z veřejných informačních zdrojů, a bohužel i na některých kurzech. Cílem našeho kurzu je předat osobám pečujícím o těhotnou ženu a ženu po porodu relevantní informace a zkušenosti tak, aby aromaterapie mohla být aplikována efektivně a bezpečně, s důrazem na maximální využití jejích účinků. Kurz je určen pro porodní asistentky, studentky porodní asistence, duly, aromaterapeutky, masérky.

Nejužitečnější pro mě byly rady jak začít a zesumarizování informací do srozumitelné formy. Kurz obsahoval praktické rady i do běžného života.

Předané informace byly komplexní a mohu se k ním vracet do skript. Dozvěděla jsem se vše, co jsem očekávala.

Co díky kurzu získáte?

skripta, kam se můžete vracet pro informace
očicháte si více než 100 éterických olejů
profily éterických olejů pro těhotenství a porod
◘ seznámíte se s hydroláty a rostlinnými oleji
◘ budete si umět vybrat éterické oleje pro konkrétní situaci
prakticky si vše vyzkoušíte na vlastní kůži (i nos)
◘ naučíte se připravovat si vlastní produkty
zorientujete se v nabídce a možnostech aromaterapie
◘ certifikát

IMG_20200926_151130_2

pátek 2.12. od 10 do 18h
sobota 3.12. od 9 do 17 h

 • Pohled do historie používání aromatických rostlin,
 • Co je a kde se vzala aromaterapie,
 • Éterické oleje, jejich získávání, složení, kvalita, jak s EO zacházet, kde najít informace jako podklad pro svou klinickou praxi,
 • Jaké éterické oleje jsou bezpečné a jaké kontraindikované v těhotenství?,
 • Farmakologie éterických olejů,
 • Způsoby aplikace (inhalace, masáže, kosmetické prostředky atd.),
 • Vědecké výzkumy a studie působení éterických olejů, o které se můžeme opřít,
 • Působení éterických olejů na fyzický i psychický stav člověka,
 • Holistický pohled na těhotnou ženu a možnosti využití aromaterapeutické péče,
 • Hydroláty, jemný nástroj aromaterapie pro těhotnou ženu,
 • Rostlinné oleje a jejich použití,
 • Terapeutické účinky vybraných éterických olejů vhodných pro období těhotenství a pro porod,
 • Praktické příklady z praxe a jejich řešení pomocí aromaterapie (fyziologické i psychologické změny, potíže v těhotenství),
 • Principy tvorby vlastních receptur a směsí,
 • Další doplňkové metody (masáže, RT),
 • Aromaterapie v péči o sebe sama, psychohygiena.
 • Výroba vlastního produktu (masážní olej, koupelová sůl, inhalační tyčinka).

Ke kurzu dostanete skripta a myšlenkové mapy. Budete mít možnost přičichnout si k více než 100 éterickým olejům, seznámit se s hydroláty a rostlinnými oleji, vyzkoušíte si míchání směsí. Projdeme si konkrétní příklady z praxe, budeme se učit nahlížet na ženu holisticky, vypozorovat její potřeby a reagovat na ně skrze aromaterapii. Budete mít možnost si připravit konkrétní receptury pro konkrétní ženy. Po absolvování kurzu obdržíte certifikát.

Kristýna Matulová
Kristýna Matulová
porodní asistentka od Apolináře
Read More
Kurz aromaterapie v porodnické praxi je za mne úplně nejlepší aromakurz, který jsem za těch,"pár" let, co se jako porodní asistentka v klinické praxi o aromaterapii zajímám, absolvovala.

Obě ženy jsou skvělé a žijí tím a ve svém kurzu mně ukázaly mnoho nového, co mi rozšířilo obzory. Doteď jsem používala jen pár základních olejů a pár již namíchaných směsích, vše na základě převzatých zkušeností od kolegyň a různých seminářů. Ale až tyto ženy mi dokázaly přesně říct proč tyto EO ano a proč tyto ne a k čemu vlastně pořádně jsou a jak je mohu dál kombinovat. A hlavně upozornily i na interakci s léky, na což málokdo upozorní.

Kurz byl neuvěřitelně nabit cennými informacemi, recepty a vůněmi. Jsem ráda, že jsem ho mohla absolvovat, odnést si spoustu cenných rad, receptů, výrobků a poznat tyto dvě úžasné ženy. A navíc i jejich stránky jsou neuvěřitelný zdroj rad nejen na směsi pro těhotné a rodící ženy. Moc děkuju, že to pro nás děláte.

Věra Bulková
Věra Bulková
dula
Kurz byl pro mně velmi přínosný, jak profesně, tak osobně. Velmi oceňuji přístup lektorek. Na kurzu jsem se cítila příjemně, díky jejich přátelskému přístupu. Oceňuji informace o bezpečnosti použití EO a zkušenosti jak oleje použít. Vyzkoušela jsem si různé značky a díky tomu si mohu lépe vybrat, které chci používat. Už se těším jak získané poznatky, použiji v praxi.
Jitka Žaludová
Jitka Žaludová
porodní asistenka z Hořovic
Read More
Kurz Aromaterapie v porodnické praxi jsem si našla přes internet a splnil všechna moje očekávání.

Byl to perfektní úvod do aromaterapie pro mě osobně a základ pro profesní využití. Bude to drahý 🙂 Líbila se mi odborná stránka - shrnutí různých zdrojů a praktická ukázka na závěr byla jen radost. Ještě musím vyzdvihnout připravená skripta, za mě 10 hvězdiček.

Markéta Korcová
Markéta Korcová
porodní asistentka z Hořovic
Read More
Kurz mi přinesl do mé profese informace o bezpečnosti a ředění éterických olejů. Už vím, jak začít a jak aromaterapii uvést do praxe. Co jsem už znala, jsem si díky kurzu utřídila. Navíc jsem se dozvěděla jak používat hydroláty u dětí.
Previous
Next

Odborná garance:
Seminář je součástí celoživotního vzdělávání porodních asistentek a získal odbornou garanci Unie porodních asistentek.

Přesunout se na začátek