fbpx

Hydroláty pro pohodový porod

Získáváme je parovodní destilací, často jako vedlejší produkt při výrobě EO, ale ne vždy tomu tak je. Některé hydroláty se destilují kvůli jejich vynikajícím účinkům bez snahy získat EO. Jsou to třeba lípa, chrpa nebo hamamelis. Jejich použití je bezpečné u všech věkových kategorií. Podrobně o hydrolátech jsme psaly v článku z března 2020

Porod

U porodu se hodí na osvěžení a na péči o psychiku. Připravte si směs hydrolátů do rozprašovače a během porodu používejte jemnou a voňavou mlhu na obličej.

Když si s sebou vezmete hydroláty do jednotlivých lahviček, připravíte si z nich snadno chladivý obklad nebo je můžete přidat do koupele. Jsou rozpustné ve vodě nemusíte řešit jejich emulgaci, prostě je rovnou přidáte do vody a koupel je hotová.

Všechny 3 hydroláty, které dnes přinášíme mají podobnou vůni jako éterické oleje. Hodí se tedy i jako náhrada dražších EO.

Hydroláty jsou náchylné na uchovávání, proto je mějte v lednici, pokud to jde. Můžete si odlévat menší pohotovostní množství do rozprašovače, který noste u sebe – třeba v létě na snížení otoků a na osvěžení.

BOSSON, Lydia. Hydrolaterapie: léčba hydroláty. Přeložil Hana TISSERAND, přeložil Eliška ADLEROVÁ. Praha: One Woman Press, [2019]. ISBN 978-80-86356-60-0.

Hydroláty pro pohodový porod

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek