fbpx

Otoky nohou

A je to tu. Horko, dusno a nohy jako konve.

Otoky jsou nepříjemným projevem v těhotenství a často nepředstavují závažný problém. Při větších nebo bolestivých otocích doporučujeme konzultaci s porodní asistentkou nebo s lékařem. Otoky mohou být prvním signálem gestózy.

Abyste zmírnili potíže je vhodná chladnější koupel, můžete do ní přidat i sůl.

Do rostlinného oleje přidejte EO cypřiš, geránium, bergamot FCF a levandule.
Masírujte nohy směrem od kotníků vzhůru.


Chladivá koupel
 Můžete si udělat také chladivou koupel – 1 PL lžíci téhle směsi smíchejte s 30 gr soli a přidejte do koupele nohou nebo celkové koupele.Na otoky využijte i sílu hydrolátů a přidejte  hydrolát z jalovce, nardu nebo jasmínu.


Obklad

Vyrobte si  chladivý obklad – EO přidejte do vhodného nosiče, který emulguje vodu a olej (např. disperzant EO). Do směsi přidejte vodu a ponořte látku, vyždímejte a použijte jako obklad.

A co je ten bergamot FCF?
Je to bergamot furocumarin free – bergamot, který je bezpečný v letním období, neobsahuje totiž složku způsobující fototoxickou reakci, takže ho můžete bez obav používat podle potřeby.

Pokud jste nesehnali bergamot FCF, používejte ho ideálně večer a i druhý den si oblékněte dlouhé kalhoty nebo sukni. Nevystavujte pokožku slunečnímu záření nejméně 24h.

STADELMANN, Ingeborg. Aromaterapie od těhotenství po kojení. V češtině první vydání. Přeložil Barbora TOMEČKOVÁ. Praha: Marie Noe, nakladatelství a vydavatelství One Woman Press, 2017. ISBN 978-80-86356-58-7.

Otoky nohou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek