fbpx

Síla éterického oleje

Také už jste někde slyšeli, že éterický olej je látka z přírody a tedy bezpečná?

Oboje je pravda. Ale…

  • Éterické oleje se získávají ze siličnatých rostlin. Je tedy pravda, že jsou to látky přírodního původu. Pokud zrovna nekoupíte EO, do kterého byly přidány vonné syntetické látky. Ano, i toto se občas děje.
  • Používání EO je pro člověka bezpečné, ale pouze za předpokladu, že dodržíme zásady bezpečného  používání EO

Éterické oleje jsou silné koncentrované látky. Obsahují až 500 různých chemických sloučenin, které určují jejich vlastnosti, účinky, barvu, vůni, viskozitu atd. Některé z nich jsou považovány za zcela bezpečné pro člověka, některé mohou být ve vyšších dávkách a při orální aplikaci toxické. Právě na dávce a četnosti použití často záleží.

Z výše řečeného a z obrázku vyplývá, že EO je nejvíce koncentrovaný produkt získávaný z rostlin. Při používání EO bychom měli být obezřetní, i přesto, že se jedná o přírodní látky, a měli bychom mít povědomí o možnostech a bezpečné aplikaci EO. Má se za to, že 1 kapka EO odpovídá 20 – 40 šálkům čaje. Představte si, že vypijete 30 šálků mátového čaje. Jak se asi budete cítit? Tímto bychom chtěly poukázat na to, že vnitřní používání EO je terapeutická záležitost,  a rozhodně  patří do rukou vzdělaných aromaterapeutů. 

Inspirováno: CONRAD, Pam. Women’s health aromatherapy: a clinically evidence-based guide for nurses, midwives, doulas, and therapists. Philadelphia: Jessica Kingsley Publishers, 2019. ISBN 978-1-84819-425-0.

Síla éterického oleje

Jeden komentář u “Síla éterického oleje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek