fbpx

Bolesti děložních vazů

Uvolnění pomocí aromaterapie

V počátcích těhotenství může žena pociťovat nepříjemnou bolest nebo pnutí v tříslech. Může za to  pravděpodobně rostoucí děloha. Určitě je ale vhodné bolesti vyšetřit, při silné bolesti by se mohlo jednat o nějaký problém (např. zánět slepého střeva). S rostoucí dělohou tyto bolesti většinou ustupují (kolem 28. týdne těhotenství).

Na bolesti v tříslech pomáhají uvolňující éterické oleje.
Jako olej první volby na uvolnění je levandule – pomůže od bolesti.

Kadidlovník a heřmánek římský působí jako svalový relaxant, stejně jako milá a konejšivá vůně růžového dřeva. Růžové dřevo je v současné době vzácný éterický olej a pokud vám ve vaší výbavě chybí, můžete ho nahradit majoránkou nebo neroli.

Směsí můžete potírat oblast třísel podle potřeby, případně si s ní dopřát masáž nohou nebo koupel.
Pokud budete dělat koupel, měla by voda sahat až k pupíku.

TIRAN, Denise. Aromatherapy in Midwifery Practice. Philadelphia: Jessica Kingsley Publishers, 2016. ISBN 978 1 84819 288 1.

STADELMANN, Ingeborg. Aromaterapie od těhotenství po kojení. V češtině první vydání. Přeložil Barbora TOMEČKOVÁ. Praha: Marie Noe, nakladatelství a vydavatelství One Woman Press, 2017. ISBN 978-80-86356-58-7.

TISSERAND, Robert a Rodney YOUNG. Essential oil safety: a guide for health care professionals. Second edition. Edinburgh: Elsevier, 2013. ISBN 9780443062414.

Bolesti děložních vazů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek